Náš koncept

JÁ ŠÉFKUCHAŘ CHRISTIAN DUY CHU

Vítejte u mě v Levitate, místě, které jsem spolu se svým týmem zasvětil povznášení vašich smyslů.

Jednou z mých zásad je, že člověk má v životě dělat to, co ho baví. Jen tak to může dělat opravdu dobře. Já sám se mezi hrnci a pánvemi pohybuji už od šestnácti let a svou vášeň pro vaření se mi povedlo spojit s vášní pro cestování a objevování. Právě z této kombinace se zrodil koncept Levitate, který nám umožňuje čerpat z našich asijských kořenů, ale zároveň nám dává obrovské možnosti neustále hledat a zdokonalovat se.


Jakkoli jsem velký svět asijské kuchyně mohl již 8 let utvářet už v top pražských restauracích SaSaZu, SOHO nebo Mandarin Oriental, spojit zodpovědný a střídmý severský přístup k surovinám s asijskou pestrostí barev, chutí a vůní se nám povedlo právě až v naší vlastní restauraci Levitate. Řada je teď na vás.

 

Pohodlně se usaďte, uvolněte se a vychutnávejte naší unikátní kuchyni všemi smysly.

 

Náš příběh

 

Cesty Levitate začínají v daleké Asii a pokračují na sever Evropy.

Nebo začínají na severu Evropy a pokračují do Asie.

Směr není důležitý. Důležité je, že se kříží na jediném místě. V samém srdci Prahy.

 

Levitate kombinuje pestrost, nápaditost a inovaci s využitím tradičních lokálních surovin.

Spojuje to, co je pro nás přirozené, s tím, co nám dává smysl.

A vytváří tak naprosto unikátní fúzi asijské a severské kuchyně.

 

Výsledkem je nový pohled na zážitkovou gastronomii. Koncept, který vás dokáže povznést v jediném soustu.

 

Naše filosofie

 

Čerstvé | Sezónní | Dokonalé

 

Jedním ze základů moderní severské kuchyně je maximální využití lokálních surovin do posledního kousku.

 

Radí nám, abychom se zajímali nejen o to, co jíme a kde to jíme, ale také o to, kde to nejblíže roste nebo kde se to nejblíže pěstuje.

 

Každá surovina, když přijde na talíř, musí být jasně rozeznatelná a pochopitelná. A přesto se v jejich spojení musí vždy ukrývat něco nového a překvapivého.

 

Moderní gastronomie nám dává neomezené možnosti. Hledat, zkoušet, objevovat, kombinovat, nacházet a nabízet. A vytvářet tak unikátní zážitky.

 

Zážitky, které chceme zprostředkovat každému, kdo si chce užít kvalitní jídlo a vychutnat si ho v příjemném prostředí navozujícím atmosféru skandinávské přírody.

 

 
 
Levitate Restaurant
 

MENU

 

Fauna | Flora | Aqua

 

Tři fascinující elementy stvořily tři řady vytříbených pokrmů. Vyberte si jeden z nich a prozkoumejte jej do hloubky, nebo si vyberte menu zahrnující všechny tři živly.

 

FAUNA

Filozofie severské kuchyně zdůrazňuje využívání lokálních ingrediencí. Fauna vám tak představí například hovězí wagyu od certifikovaných lokálních farmářů, kachnu s česnekem a pěti druhy koření nebo dezertní foie gras ponořené v horké belgické čokoládě s tofu chipsem připomínajícím pro změnu naše asijské kulturní dědictví.

 

FLORA

Lesní plody zde potkávají exotiku tropické Asie. Flora je místem, kde molekulární gastronomie přináší nečekaně odvážné kombinace. Místem, které rozvíří vaše chuťové buňky a které je navíc vhodné pro vegetariány i milovníky lehkých jídel.

 

AQUA

Dary moře drželi a drží v úctě severští i asijští šéfkuchaři a Aqua se tak stává symbolem dokonalosti naší fúze. V Levitate se severské suroviny a způsob přípravy snoubí s asijskými bylinkami a našimi unikátními omáčkami. Výsledkem je směs chutí, která očaruje všechny vaše smysly.

 

 

Oáza klidu a pohody v srdci Prahy

 

Místo, kde moderní svět potkává severský les

LEVITATE Vám dává prostředek úniku od rušného centra Prahy. Díky kombinaci stylového vzdušného designu oživeného promyšleně naaranžovanými rostlinami naplno procítíte auru skandinávské přírody.

 

Levitate se nachází pouhých 300 metrů od proslulého Václavského náměstí a v momentě Vás přenese z ruchu velkoměsta do oázy klidu, kde se přírodní zeleň prolíná s moderním, jednoduchým skandinávským designem s dominujícími prvky dřeva a skla.

 
 
Levitate Rest.

Štěpánská 611/14, 110 00 Praha 1 - Nové Město

Rezervace na tel.: +420 724 516 996

PONDĚLÍ       ZAVŘENO

      ÚT - ČT         18:00 - 24:00

         PÁ - SO         12:00 -  15:00   

                              18:00 - 24:00

NEDĚLE         ZAVŘENO

 

© LEVITATE 2018. Všechna práva vyhrazena.
Tvorba WWW: DAZMEDIA